Hakkımda

Didem Balık Kimdir?

Cosmoenery Progressor & Zoroastr & Medicine Woman & Opera Sanatçısı

Didem Balık İzmir ‘de ikiz eşi olarak doğdu. İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı Şan Bölümünü bitirdi. Daha sonra İkinci konservatuvarı Viyana’da okuyan kardeşler, yıllarca Avusturya’nın Viyana şehrinde yaşamıştır.

Dünya’da “OperaTwins” olarak bilinen ikiz kardeşlerden biridir. sanat yaşamlarında  Avrupa ve Amerika ve Rusya’da birçok konser verdiler. Didem ve kardeşi Sinem, Viyana’da 50 ülkede 500 yayın organı tarafından canlı olarak gösterilen dünyanın en ünlü balosu olan ‘Life Ball’ de açılış şarkısını söylediler. İkiz kardeşler ülkemizde konserlere devam ederken  Kanal D ve Fox Tv’ de 2 sezon boyunca ses getiren ‘Benimle Söyle’ şarkı yarışmasında jüri üyesi olarak Türkiye’de tanınırlıklarını artırıp saygınlıklarını korumuşlardır.

Didem Balık’ın Spiritüel Yolculuğu Nasıl Başladı?

Viyana-İstanbul arası mekik dokuyan  Didem çok hastalanmaya başladı; uzun süre astım hastasıydı ve nebülizatör cihazına bağlanıyordu, reflü hastalığının yanı sıra aşil tendonları zedelendiği için yaklaşık bir sene doğru düzgün yürüyemedi . Tüm bunların yanı sıra Didem Balık, sanat kariyeri son hızıyla devam ederken ses tellerinde kist oluştuğunu ve ameliyat olması gerektiğini öğrendi. Ameliyatın kariyerine çok ciddi zarar vereceğinden endişe duyan Didem, ameliyat olacağı tarihe kadar kendini iyileştirmenin yollarını aradı ve “Cosmoenergy Öğretileri” ile karşılaştı.

Bir “Cosmoenergy” danışmanı olan Şehnaz Demir ile  enerji çalışmalarına başladı ve ondan üç standart çalışma aldı sonrasında ameliyat tarihi almak için doktoruna gittiğinde , ses tellerindeki kistin yok olduğunu, ameliyat olmasına gerek kalmadığını öğrendi.

Bu mucizeyi yaşayan Didem BALIK, Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilmiş tek sistem olan Rus Ekolü “Cosmoenergy” öğretilerini öğrenmesi gerektiğine karar verdi ve 2014 yılında bu sistemin eğitimini alarak   “Cosmoenergy Uygulayıcısı” oldu.

İlerleyen yıllarda Cosmoenergy Ustası (Master of Cosmoenergy) Yüksek Ustalık derecesi olan Magister seviyesine geldi.

Oklevueha Native American Church of Bridging Healing Disciplines’in ruhani lideri Dr Guldal’dan  Kadim Kızılderili Şifası’nı öğrendi ona Oklevueha Native American Church of Bridging Healing Disciplines tarafından   “Medicine Woman”, “Spiritual Healer”“Spiritual Teacher” ünvanları verildi. Böylece Amerikan Kızılderilileri tarafından ruhsal olarak evlat edinilerek ona “Soaring Song” (Yükselen Şarkı ) adı verildi.

2020 yılında Didem BALIK, “Ukrayna Trasnational Center of Cosmoenergetics” okulu

Kurucusu ve Başkanı olan  Niko Tosark liderliğinde Master ve Magister seviyelerini orijinal Petrov öğretileri ile yeniden tekrarladı. Sonra Bereket Ustası (Master Master of Abundance) ve Cosmoenergy’de en yüksek seviye olan “Progressor” seviyesine geldi. Bunun devamında Trasnational Center of Cosmoenergetics Okulu’ndan  “Zoroastrizm” eğitimi aldı ve kendi eğitim kitabını yazdı.

Didem BALIK aynı yıl kişiyi Cosmoenergy frekanslarına uzaktan uyumlama yöntemi olan Teknologia Sonastroiki inisiasyonunu aldı. Didem, bu yüksek teknik içeren Teklonologia sayesinde bugün frekans uyumlamalarını uzaktan yapabilmektedir.

Didem BALIK, danışmanlığını yaptığı öğretilerin aktarımında mutlaka Şaman tekniğini de kullanmaktadır.

Didem BALIK 2020 yılının sonlarında “International Academy of Cosmoenergy’i kurdu ve Cosmoenergy ve Kadim Kızılderili Şifasının birleşmesiyle ortaya çıkan “Kendi Kendini İyileştirme” yetisini “International Academy of Cosmoenergy” vasıtası ile   kitlelere ulaşmasını misyon edindi.

Didem “Soaring Song” BALIK, uzun bir süredir kişilere ve gruplarla çalışmalar yapmakta,  Cosmoenergy Uygulayıcısı öğrenciler yetiştirmekte aynı zamanda seminerler vermektedir.

 

TOP